O.C. 338/2018

November 6, 2018


            The Lieutenant Governor in Council

1          appoints Jennifer Wood as a member of The Board of Governors of Olds College for a term to expire on November 5, 2021;

2          effective May 27, 2019, reappoints Anita Heuver as a member of The Board of Governors of Olds College for a term to expire on May 26, 2022;

3          effective May 27, 2019, amends Order in Council numbered O.C. 129/2016 by striking out section 1(a).

                For Information only

Recommended by:          Minister of Advanced Education

Authority:                             Post-secondary Learning Act
                                                (sections 44 and 56)